Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 14 Czerwiec 2024    |    Imieniny obchodzą: Bazyli, Eliza, Justyna

Gospodarka Odpadami

Bezpłatna zbiórka folii po kiszonkach, sianokiszonkach i worków po nawozach

Czytaj więcej...01-02 III 2022r. i 02-03 VIII 2022r odbędzie się bezpłatna zbiórka folii po kiszonkach, sianokiszonkach i worków po nawozach.
Informujemy, że w podanych dniach na terenie Gminy Krasocin, będzie prowadzona zbiórka folii po kiszonkach i sianokiszonkach oraz worków po nawozach.
Zgłoszeń należy dokonywać pisemnie w terminie do dnia 25.02.2022r., a w przypadku drugiego terminu do dnia 29.07.2022, podając imię i nazwisko, miejsce odbioru folii, numer telefonu oraz masą odpadów w kilogramach.

Czytaj więcej...

Pamiętaj, złóż deklarację o źródłach ogrzewania budynków

Czytaj więcej...Co to jest CEEB?
Centralna Baza Emisyjności Budynków (CEEB) to ewidencja, w której znajdą się kompleksowe informacje, dotyczące źródeł ogrzewania budynków. Celem jej stworzenia jest poprawa jakości powietrza walka ze smogiem i pomoc w wymianie tzw.: "kopciuchów".

Czytaj więcej...

Sadzenie drzew w ramach akcji KSIĄŻKA ZA DRZEWO

Czytaj więcej...Akcja łączy tematykę promocji czytelnictwa z bardzo ważnym działaniem, jakim jest sadzenie drzew. Za każde posadzone drzewo uczestnicy będą otrzymywali książki, które będą pochodziły głównie z prowadzonych w całej Polsce zbiórek. W ten sposób dajemy im drugie życie – oszczędzamy drzewa, wodę, energię i ograniczamy emisję CO2. Tym razem w akcji nasadzenia drzew uczestniczyli uczniowie ze szkoły podstawowej im Bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Cieślach, gmina Krasocin. Rodzice uczniów klasy  VII  ofiarowali 20 sadzonek sosny, które zostały wsadzone za budynkiem Szkoły Podstawowej w Cieślach na terenie należącym do szkoły. Opiekunem klasy jest Pani Beata Stańczyk. Dziękujemy za udział i zapraszamy w kwietniu do kolejnej edycji akcji.

Czytaj więcej...

Podsumowanie konkursu pn. „Segregowanie to surowców oszczędzanie”

Czytaj więcej...W dniu 29.11.2021r w Chęcinach (w siedzibie firmy Czystopol) odbyło się rozstrzygniecie konkursu pn. „Segregowanie to surowców oszczędzanie”, którego zadaniem było wykonanie pracy plastycznej- kalendarza na rok 2022.
Konkurs zorganizowany został przez firmę Czystopol w ramach dotrzymania warunku umowy Nr 272.9.2020 pn.: ”Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na której zamieszkują mieszkańcy oraz na której znajduje się domek letniskowy, lub innej nieruchomości wykorzystywanej na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, a także na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne stanowiące wyłącznie placówki oświatowe oraz jednostki organizacyjne gminy Krasocin .”

Czytaj więcej...

Informacja o nowych stawkach opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi od 1 stycznia 2022r.

Czytaj więcej...Wysokość  stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

1. Zgodnie z uchwałą Rady Gminy Krasocin z dn. 29 listopada  2021 r.   Nr  XL/340/21,   w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki takiej opłaty, od dnia 1 stycznia 2022 roku stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wynosi:

1) 21,00 zł miesięcznie od każdego mieszkańca zamieszkującego daną nieruchomość.

Czytaj więcej...

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pod hasłem: ”Moda na czyste powietrze”

Czytaj więcej...W dniu 25.11..2021r odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pod hasłem: „Moda na czyste powietrze”. Prace zostały złożone przez opiekunów z czterech szkół z terenu gminy Krasocin.
Z przyjemnością oglądaliśmy kreatywne pomysły młodych uczestników przelane na papier. Wśród wielu ciekawych technik, którymi posłużyli się młodzi artyści dominowały rysunki kredkami, farbami, wyklejanki z papieru i plasteliny, wycinanki a także różne techniki mieszane.

Czytaj więcej...

Podsumowanie konkursu „Czyste Świętokrzyskie”

Czytaj więcej...W marcu br. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach ogłosił konkurs dla gmin z terenu województwa świętokrzyskiego pod nazwą: „Czyste Świętokrzyskie”. Celem konkursu był przede wszystkim  wzrost świadomości ekologicznej wśród mieszkańców oraz uczniów szkół podstawowych z terenu województwa świętokrzyskiego w zakresie tematyki związanej z prawidłowym gospodarowaniem odpadami i poprawą stanu środowiska naturalnego.

Czytaj więcej...

Konkurs „Moda na czyste powietrze”

Czytaj więcej...Urząd Gminy w Krasocinie ogłasza konkurs plastyczny dla wszystkich uczniów z klas od I do IV szkół podstawowych z terenu Gminy Krasocin, pod hasłem: „Moda na czyste powietrze”. Zadaniem konkursowym jest wykonanie pracy plastycznej w formacie A3 lub A4 dowolną techniką (tj. rysowanie, malowanie, wyklejanie, wydzieranie itp.). Tematyka prac ma nawiązywać do problemu zanieczyszczenia powietrza, sposobu ograniczenia niskiej emisji lub zagrożeń dla atmosfery wynikających z działalności człowieka. Celem konkursu jest pokazanie najmłodszym, iż każdy z nas odpowiada  za stan środowiska, a także zwrócenie uwagi na problem zanieczyszczeń powietrza i możliwości poprawy jakości powietrza.

Czytaj więcej...

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
bip.krasocin.com.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00

Deklaracja dostępności