Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 19 Kwiecień 2024    |    Imieniny obchodzą: Adolf, Leon, Tymon

Reklamacja

   Zgłaszanie reklamacji:

 

Informujemy, że zgonie z uchwałą Nr XVIII/174/16 Rady Gminy Krasocin, z dnia 21 czerwca 2016 r.  w sprawie określenia szczegółowego sposobu   i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowanie tych odpadów,

w przypadku niewłaściwego świadczenia usług przez Przedsiębiorcę odbierającego odpady komunalne od właścicieli nieruchomości lub przez prowadzącego Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, właściciel nieruchomości przesyła reklamację o danej sytuacji w formie pisemnej, elektronicznej lub telefonicznej na adres Urząd Gminy Krasocin ul. Macierzy Szkolnej 1, 29-105 Krasocin, tel. 41 388 29 24 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Reklamacja powinna zawierać, co najmniej wskazanie osoby, od której pochodzi, jej adres do korespondencji, telefon kontaktowy oraz określenie przypadków i terminu  niewłaściwego świadczenia usługi.

Jeżeli w reklamacji nie wskazano adresu wnoszącego, a rozpatrujący reklamację nie ma możliwości ustalenia adresu reklamującego na podstawie posiadanych danych, reklamację pozostawia się bez rozpoznania.

Wszystkie reklamacje wnoszone w sposób określony w pkt 1 rozpatrywane będą bez zbędnej zwłoki, jednak nie później niż w terminie 30 dni. W przypadku reklamacji szczególnie skomplikowanej, wymagającej dodatkowego wyjaśnienia, wnoszący reklamację zostanie poinformowany o nowym terminie załatwienia sprawy.

 Odpowiedź na złożoną reklamację zostanie przekazana w takiej formie w jakiej została złożona reklamacja chyba, że składający reklamację określi inny sposób, w jakim ma być udzielona odpowiedź, spośród określonych w pkt 1.

Nieodebranie odpadów komunalnych w danym dniu oraz brak zgłoszenia tego faktu nie zwalnia Właściciela z obowiązku ponoszenia opłaty za odbiór odpadów komunalnych.

 

 

 

Instytucje

Urząd Marszałkowski
www.sejmik.kielce.pl
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
www.kielce.uw.gov.pl
Poradnikowy portal dla organizacji pozarządowych
www.poradnik.ngo.pl
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
www.mrr.gov.pl
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
www.minrol.gov.pl
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
www.pafw.pl
Program "Młodzież w działaniu"
www.mlodziez.org.pl

Kontakt

Urząd Gminy w Krasocinie

Ul. Macierzy Szkolnej 1

29-105 Krasocin

Tel /041/ 3917026
Fax /041/ 3917010
gmina@krasocin.com.pl
bip.krasocin.com.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 7.00 - 18.00
Wtorek: 7.00 - 16.00
Środa: 7.00 - 16.00
Czwartek: 7.00 - 16.00
Piątek: 7.00 - 14.00

Deklaracja dostępności