Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 7 Maj 2024    |    Imieniny obchodzą: Ludmiła, Gizela, Benedykt

Srebro Grzegorza Koniecznego z ŁKS Strzały Skorków w Międzynarodowym Turnieju Łuczniczym w Policach.

b_150_100_16777215_00_images_stories_2021_ART_221_n_a_(1).jpgW dniach 23-25.07.2021r. w Policach w woj. zachodniopomorskim odbył się trzydniowy Międzynarodowy Turniej Łuczniczy „Śladami Rybaka”. W rywalizacji wzięli udział zawodnicy z Polski, Niemiec, Kanady, Słowacji, Ukrainy oraz USA łącznie 201 osób. Rywalizacja odbywała się w systemie Hit-Miss w trzech kategoriach sprzętowych: w łukach olimpijskich, bloczkowych oraz barebow. Naszą gminę Krasocin reprezentowali: Szymon Nykiel, Dariusz Szewczykowski, Gabriel Stefańczyk, Piotr Wojniak, Jacek Kupczyk, Mariusz Wijas oraz Grzegorz Konieczny. Znakomite 2 miejsce w kategorii barebow uzyskał Nasz łucznik LKS Strzały Skorków Grzegorz Konieczny. Grzegorz w rundach finałowych pokonywał kolejno w 1/16 Krzysztofa Bieńka z Defmaru Polic 6-2 w 1/8 Jerzego Dietricha z Karimy Prząsław 6-5 w 1/4 Władysława Motykę z Defmaru Policde 6-4 w 1/2  Marcina Miłeckiego z MKŁ Strzała Warszawa.

W finale po zaciętej walce Grzegorz uległ Mistrzowi Polski z ubiegłego roku Dominikowi Nowakowi z Defmaru Police 7-3. Dobre miejsce 7 uzyskał Jacek Kupczyk, który w rundach finałowych w 1/16 pokonał w bratobójczej walce Dariusza Szewczykowskiego 7-1 w 1/8 Piotra Marchlewicza z UKS Sokół Brzoza 6-2 w 1/4 Jacek uległ 6-2 Jackowi Mark z Polic. Jacek Mark ostatecznie zakończył zawody na 3 miejscu. Dobre zawody zaliczył Szymon Nykiel, który w 1/16 pokonał Krystiana Kryca z Defmaru Police 7-1 w 1/8 Szymon „urwał” 4 punkty Władysławowi Motyce, który po kwalifikacjach był pierwszy spośród wszystkich zawodników w kategorii barebow. Na 1/16 zawody zakończyli Dariusz Szewczykowski, Gabriel Stefańczyk i Piotr Wojniak. W kategorii bloczków Mariusz Wijas w 1/32 pokonał Kanadyjczyka Macleana Donalda 7-3 w 1/24 uległ z Michałem Gomoliszkiem z OSŁ Strzelec Legnica 9-7. W ostatnim dniu turnieju odbyły się dodatkowe rundki w których nie mogli brać udziału finaliści zawodów, czyli między innymi Grzegorz Konieczny. I tu wspaniale spisał się Jacek Kupczyk, który zdobył srebro ustępując jedynie w finale Władysławowi Motyce z Defmaru Police. Gratulujemy łucznikom ŁKS Strzały Skorków znakomitych zawodów na arenie międzynarodowej i czekamy na kolejne sukcesy.