Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 6 Maj 2024    |    Imieniny obchodzą: Judyta, Jan, Jurand

Łucznicy „Strzały” Skorków z medalami Mistrzostw Polski.

b_150_100_16777215_00_images_stories_2020_ART_442_n_a_(1a).jpgW dniach 05-06.września.2020 r. na torach OSŁ Strzelec Legnica odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Łucznictwie Bloczkowym i Barebow. W zawodach wzięła udział rekordowa ilość łuczników z całej Polski, bo aż 99 z 26 klubów oraz łucznicy niezrzeszeni. Nasze województwo reprezentowały 3 kluby: ŁKS „Strzała” Skorków, Karima Prząsław oraz ZSIR Start Kielce. Nasi łucznicy ze Skorkowa odnieśli znakomite wyniki. W kategorii łuków barebow Grzegorz Konieczny zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski. W kategorii drużyn Nasi łucznicy w składzie: Jacek Kupczyk, Szymon Nykiel oraz Grzegorz Konieczny zdobyli również brązowy medal Mistrzostw Polski.

W kategorii Barebow indywidualnie łucznicy ze Skorkowa uzyskali następujące miejsca: 3 miejsce – Grzegorz Konieczny, 9 miejsca – Jacek Kupczyk i Szymon Nykiel, 17 miejsce - Gabriel Stefańczyk. W kategorii bloczków Mariusz Wijas uzyskał 17 miejsce. Krzysztof Bień - kontuzja ramienia.

Nasze województwo może pochwalić się jeszcze kolejnymi medalami. Łuczniczka Karimy Prząsław Inga Zagrodzka-Dobija została Mistrzynią Polski w kategorii barebow, ustalając dwa rekordy Polski w strzelaniu na 50 m – 300 punktów i na dystansie 2x50m – 571 punktów. W kategorii mikst Iga Zagrodzka Dobija wraz z Andrzejem Dobiją zdobyli srebrny medal. Drużyna klubowa w składzie Iga Zagrodzka Dobija , Andrzej Dobija i Jerzy Dietrich zdobyła brązowy medal.

Łucznikom z Naszego regionu życzymy ‘połamania strzał’ na kolejnych zawodach Pucharu Polski w Żywcu, które odbędą się już 25-26.09.2020 r.