Font Size

Cpanel
Dzisiaj jest: 23 Kwiecień 2024    |    Imieniny obchodzą: Jerzy, Wojciech

Szymona Nykiel z ŁKS Strzały Skorków z życiowym sukcesem na zawodach IV Rundy Pucharu Polski w Prudniku.

I miejsceW dniach 21-22.08.2021r. w Prudniku odbyła się ostatnia IV Runda Pucharu Polski w Łukach Bloczkowych i Barebow. Naszą gminę Krasocin reprezentowali Gabriel Stefańczyk, Szymon Nykiel i Jacek Kupczyk. Skład łuczników Strzały Skorków był „okrojony" ze względu na nagłą zmianę terminu zawodów. Życiowy sukces w zawodach indywidualnych w kategorii barebow odniósł Szymon Nykiel, który po kwalifikacjach był trzeci i zdobył 568 punktów, a po rundkach awansował jeszcze na drugą pozycję.

Szymon pokonywał kolejno w 1/8 Józefa Karkoszkę z Tempa Stolarzowice 7-1 w 1/4 Jerzego Dietricha z Karimy 6-2 w 1/2 finału pokonał Władysława Motykę z Defmaru Police 6-5 a w finałowym strzale Szymon ustrzelił X (jest On wyżej notowany niż 10) natomiast konkurent strzelił 8. W finale o pierwsze miejsce Szymon uległ Dominikowi Nowakowi z Defmaru Police, który w tym roku jest bezkonkurencyjny i wygrał wszystkie zawody. Wielkie gratulacje dla Szymona od kolegów z drużyny ze Skorkowa oraz Zarządu Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „RAZEM" za wytrwałość w dążeniu do celu i za to, że jest dużym motywatorem dla kolegów. Gabriel Stefańczyk w 1/8 uległ Dominikowi Nowakowi 6-0 natomiast Jacek Kupczyk uległ Adamowi Pradeli z Tempa Stolarzowice 7-1. Nasi łucznicy przygotowują się obecnie do Mistrzostw Polski Seniorów w Łucznictwie Bloczkowym i Barebow w Więcławicach Starych.